Charakteristika

Nemocnice Kadaň zajišťuje zdravotnické služby pro spádovou oblast Kadaně, Klášterce nad Ohří, Vejprt, Radonicka a částečně Žatecka a Podbořanska.

Nemocnice byla vybudována a otevřena v roce 1978 jako velmi moderní monoblok , který obsahuje 17 hlavních částí. Celý areál je oplocen, upravené území zaujímá celkovou plochu 56 tisíc m2, z toho užitková plocha činí 27 132 m2.

Nemocnice zajišťuje lůžkovou péči v oborech interna (včetně JIP), chirurgie (včetně JIP), ortopedie, gynekologie a porodnice, pediatrie, urologie, ARIM a disponuje v současnosti kapacitou 230 lůžek. Všechna oddělení jsou nadstandardně vybavena přístrojovou technikou a personálně zajištěna pro kvalitní péči o klienty. Nemocnice v průběhu posledních let, za přispění sponzorů, vybudovala na každém oddělení nadstandardní pokoje a umožnila tak klientův volbu komfortní léčby  hotelovém prostředí. Porodnice je koncipována jako Centrum aktivního porodu s převahou nadstandardních pokojů, špičkovým vybavením, domácím prostředím, komplexní péčí personálu a je často vyhledávána klientkami i mimo spádovou oblast zařízení.
Operativa všech oborů je soustředěna do plně klimatizovaného bloku centrálních operačních sálů s důrazem na moderní metody operativy s širokým spektrem výkonů a důrazem na laparoskopické výkony a komplexní ortopedickou operativu, včetně náhrad velkých kloubů.

V segmentu ambulantních služeb nabízí Nemocnice Kadaň péči v odborných ambulancích : interních ( všeobecná interna, kardiologie, diabetologie), chirurgické, ortopedické a traumatologické ambulanci (s nepřetržitou službou), v ordinaci praktického lékaře, závodních lékařů, pediatrické, urologické a dalších. Zároveň poskytuje prostory pro provoz dalších odborných privátních ambulancí včetně rehabilitačního oddělení a stomatologických služeb. V areálu polikliniky sídlí lékárna.

Nemocnice Kadaň disponuje moderními sanitními vozy kterými je schopna zajišťuje zdravotnickou dopravu především ve spádové oblast, ale v případě potřeby i v rámci celé republiky .

Na úseku diagnostiky disponuje Nemocnice Kadaň moderním radiodiagnostickým oddělením s možností komplexní RTG diagnostiky včetně kompletu ultrazvukových metod, vyšetření CT přístrojem. Oddělení klinické biochemie a hematologie umožňuje na svém pracovišti a s výbavou moderními biochemickými, hematologickými a imunologickými analyzátory komplexní laboratorní služby, včetně provozu krevního skladu. Nemocnice je také vybavena endoskopickou ambulancí s možností širokého sortimentu fibroskopických vyšetření.
Vysoká odborná kvalita poskytované péče je kontinuálně zajišťována odbornou přípravou všech zaměstnanců, spoluprací s ostatními zdravotnickými subjekty a specializovanými pracovišti a investicemi do moderních metod a přístrojového vybavení.

Tým našich kvalifikovaných lékařů, zdravotních sester i pomocného personálu je připraven citlivě, ohleduplně, s porozuměním a zejména odborně řešit vaše zdravotní problémy, které Vás mohou přivést do naší nemocnice. Při Vaší léčbě využijeme všech nejmodernějších poznatků lékařské vědy, ošetřovatelských postupů, znalostí našich odborníků i moderního přístrojového vybavení, kterým naše nemocnice disponuje. V případě potřeby zajistíme pokračování Vaší léčby nebo speciálních vyšetření na klinických pracovištích fakultních nemocnic s kterými spolupracujeme.